Veselé Vánoce

24. prosince 2012 v 16:30 | Koroshi Hizukimaru |  Jednodílovky
Ta atmosféra byla krásná. Jedna z nejhezčích a nejsilnějších za celý rok. Zvuk kroků udusila vysoká vrstva bílého měkkého sněhu, který mimo jiné spočíval i na střechách a zídkách u domů, jako těžká čistoskvoucí pokrývka. Tmou poletovaly droboučké chomáčky vloček třpytící se v oranžovém světle pouličních lamp a pomalinku se snášely k zemi. Led se blyštil jako ty nejkrásnější diamanty. Domečky byly roztomile zapadané a stromy už dávno ztratily listí. Jenom ta zima byla trochu nepříjemná… lezla mi za nehty a mrzl mi z ní nos. Konečně jsem došel k domu se správným popisným číslem a zazvonil. Už z dálky jsem slyšel smích a hluk. Když se otevřely dveře, do nosu, o kterém jsem si myslel že už je jak rajčátko, mě uhodila příjemná vůně zázvoru, perníku, medu a jehličí. A hlavně mě ovanul příjemný teplý vzduch. Ten, co mi otevíral už zřejmě změnu prostředí, která na něj přes dveře dýchla, za tak příjemnou neshledal. To jsem poznal podle toho, že vysoký blonďák jen v ponožkách poposkakoval na studených dlaždičkách. Ale tvářil se rozrušeně a vesele.
"Aaaaaa, Itachi nám dorazil, tak sebou hni, nebo tu zamrznu." Naschvál sekal slova tak, aby zdůraznil, jaká zima mu je.
"A co mám řikat já ty experte?" Ušklíbnu se a šťouchnu ho do žeber.
"Nojonojo, hlavně dělej." Vevnitř je veselo, jak zjišťuji podle řevu. V příjemném obývacím pokoji stála velká stříbrná jedle, zatím bez ozdob. Kousnul jsem se do rtu, když se mi naskytl pohled na Sasoriho a Kisameho, kteří se usilovně pokoušeli narvat tlustý kmen do neposlušného stojanu. Na gauči přímo proti stromečku se rozvaloval Pein a provokoval snažící se dvojici.
"Ještě to máte trochu křivý…"
"Zmlkni hajzlíku…" Štěkl po něm Kisame, který k mému nesmírnému překvapení i přes tu modrou barvu, co nosil na obličeji, zbrunátněl.
"Pravý úhel znamená 90° od podlahy, ne třicet-pět od stropu Sasori-chan." Děl dál Pein.
"Jestli okamžitě nesklapneš, tak budeš mít jehličí i tam, kde by sis ho rozhodně nikdy nepřál…" Pohrozil mu zrzek. Hodil jsem kabát na skříň a přešel ke klukům.
"Chcete pomoct?" V tu chvíli se stromek málem zřítil a vyrazil by okno, kdyby ho Kisame včas nezachytil.
"Co myslíš…" Zavrčel rozladěně.
"Myslíš že někdy myslí…?"
Protáhl jsem obličej a pomalu se otočil na Peina.
"Drž hubu ti povidám…" Pohrozil jsem mu. Ušklíbl se a já se taky musel usmát. S touhle partou mi bylo vždycky fajn. Když se nám podařilo zkrotit zlou jedli, vrhl se Kisame se zadostiučiněním a s hrstí jehličí v na ležérně sedícího Peina.
"Jestli mi tu uděláte bordel…" Zahrozil Deidara, který obětoval svůj dům pro naše účely. Sasori se posadil s ulehčením na židli a založil si ruce za hlavu.
"Ale byl to náročnej rok, co?" Protáhl klidně rudovlasý.
"No to teda…" Přisvědčil jsem s úsměvem.
"Jo, Kischimoto si vymejšlel blbiny, ani tobě nedal klid, podruhý si musel umírat, co?" Ušklíbl se na mě Hidan.
"Copak Kischi. Ale ty yaoistický povídky!" Zasténal jsem dlouze.
"Náhodou, jeho bratřík je klacek…" Stačilo mi to slyšet z Peinovy strany tuhle duchaplnou poznámku a neudržel jsem se, abych po něm nehodil polštář, který ležel na židli vedle mě. Pein se rozesmál.
"Nezáviď." Zavrčel jsem.
"Ale ale ale, už to tu máme. ItaSasu je hned po SasuNaru nejoblíbenější yaoi, tak se nediv." Smál se mi Deidara.
"Je čas!" Zavolala na nás Konan. Všichni jsme se posadili ke stolu a připili si šampaňským Veselé Vánoce. Smáli jsme se a bavili se. Pak jsme se přesunuli do druhého patra a zábava pokračovala.
"Měli bychom udělat pár scének pro yaoi fanynky, ne?" Napadlo Hidana. Kakuzu se na něj zlostně podíval.
"To snad nemyslíš vážně!" Zavrčel.
"Budu fotiiiiiiit!" Vyjekl Tobi a Deidara, který byl každé vánoce nucen lísat se k němu, s radostí souhlasil.
"Tak ale jenom společníci."
"Ne! Já se ho UŽ nedotknu." Rozčiloval se Kisame. Tím mě urazil. Rozsekl to Zetsu.
"Já budu s rybkou, Hidan s Kakuzem, Pein s Konan a Deidara se Sasorim a Itachim. Tobi fotí."
"Já musim do trojky?" Vytřeštim oči.
"Ale Uchiho, ty nesmíš bejt na Vánoce forever alone. A jestli se ti to nelíbí, otevřu vstupní dveře a předhodim tě fanynkám, který už teď chtěj…"
"DOBŘE DOBŘE, udělám to, hlavně klid!" Zabrzdil jsem je rychle. Proboha, tohle fakt ne. Tohle čeká Deidaru, protože vsadil na posledního příchozího špatně. My jsme museli jít první. Sasori ke mně s úsměvem došel a rozepnul mi košili.
"Takovýhle Vánoce moc lidí nemá…" Ušklíbl jsem se. Ty fotky…. No to bylo něco hroznýho. Trpím to tu každý rok, ale tak… pro ty fanynky no.
"Takhle ste roztomilí…" Smála se modrovláska, když na svázaném Kakuzovi seděl Hidan a hrot nože tiskl k jeho hrudníku.
"Mě se to nelí…" Začal zozzlobeně cholerik, ale zarazily ho hidanovy rty. My ostatní jsme seděli vedle zatímco Tobi fotil. Až to bude věšet na net, budeme si číst ty komentáře, vždycky se chechtáme, jak určitá dvojice z nás zrudne. Později k půlnoci přišel čas na dárečky. Děláme to vždycky tak že se dohromady složíme na jeden. Víte co jsem dostal? Kotě. To nejrozkošnější zvířátko pod sluncem. Za tu noc jsme stihli hrozné množství blbinek. Pouštěli jsme ořechové skořápky se svíčkami po vodě, přičemž si Deidara málem připálil vlasy. Konan házela bačkoru, která přistála kupodivu Peinovy na hlavě - co taky od ninji čekat, že? Dojídali jsme perníčky a cukroví, soutěžili jsme v tom, kdo vypije víc sklenek šampaňského. Zkrátka jsme si to užívali. Ani si nepamatuju, co ostatní dostali pod stromeček, ale dopodrobna si pamatuju detaily našich zážitků. Byl jsem s přáteli, s lidmi, které mám rád a kterých si, i když to tak někdy nevypadá, bezmezně vážím. A tak by to mělo být, ne…?
Přeji Veselé Vánoce, za sebe a všechny Akatsuki,
Uchiha Itachi
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

KLIK :)

Komentáře

1 alisa44 alisa44 | Web | 24. prosince 2012 v 23:10 | Reagovat

páni to je dobrý :D
a veselé vánoce hizukimaru :-D

2 Shirayuki Shirayuki | Web | 24. prosince 2012 v 23:19 | Reagovat

Veselé Vánoce, Itachi i Hizuki-chan :-D . Rozhodně zajímavej nápad. To ItaSasu to dorazilo :-D .

3 Katana Katana | Web | 25. prosince 2012 v 10:34 | Reagovat

to je úúúúžasný! :D vystihla jsi to, fakt krásný moc to je :D :-)

4 Sasanka-chan Sasanka-chan | Web | 26. prosince 2012 v 17:06 | Reagovat

Joo, tak to bylo skvělý! :-) :-D Hlavně to s tím yaoi. :-D Úžasně podané. ;)

5 Jitřenka Jitřenka | Web | 27. prosince 2012 v 20:49 | Reagovat

Boží!To s těma fotkama byl super nápad.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama