Na hřbetě koně - Prolog

26. srpna 2012 v 0:38 | Koroshi Hiukimaru |  Na hřbetě koně
Ahojky lidi :) Hlásím se, před chvílí jsem dorazila z tábora a jak jsem slíbila, tady je alespoň prolog k mojí další dílovce. Jenom mi prosím přejte, ať mě to neomrzí a ať to s ní nedopadne jako s Ovečkama :D Pro Jitřenku: Na diplomku budu dělat. Promiň, dneska jsem to vážně nestihla, ale myslim na tebe. ;) A prosím, buďte tolerantní, jsem unavená a taky toho mám po dnešku dost, tak mě za ten sloh neukamenujte, ano?
Hizuki :)


Na hřbetě koně - Prolog

Chladnou a tmavou nocí se rozléhala spousta neobvyklých zvuků... zvuků které k této době nepatří. Vzduch prořezávaly ostré zoufalé lidské výkřiky, zvedající se na vlnách bolestné bezmoci a přecházející v nekonečnou hrůzu a neutichající strach. Byly to hlasy mužů, křičících ve snaze dodat si odvahu čelit mocnému zlu, aby uchránili své nejbližší... hlasy panikařících žen, bezútěšně honěnýh, jako lovná zvěř... hlasy malých dětí, které marně se slzami v očích roztřesenými hlasy volaly své rodiče. Dusot kopyt poplašených koní jakoby přenášela na svých kamených bedrech tvrdá zem, jež byla co chvíli potřísněna rudou krví nevinných, i zrádců. Sem tam drobné lesknoucí se krůpěje ozdobily jako červené perly sytě zelená stébla trav ohýbajících se pod taktovkou silného větru, jehož neviditelné paže roznášely nářky nešťastníků dál, než by bez jeho pomoci dolehly.

Na celý ten hrůzný výjev shlížel velký stříbrný kotouč, oko vesmíru. Tak klidně, smířeně a melancholicky osvěcoval tu část rozbouřené země mdlou, prázdnou září. A všude byl cítit strach a bolest, která prostupovala každé vlákno rostlin, jež bya poblíž. Každou buňku žvočicha, co se mihl kolem. Jak varovně šuměly koruny stromů, jak bázlivě se krčily srny do mechu. Strašná noc, jež znamenala konec tolika životů... a přitom byla začátkem něčeho mnohem většího...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jitřenka Jitřenka | Web | 26. srpna 2012 v 11:14 | Reagovat

S diplomkem v pohodě.:)A to je dobrý,se mi líbi,těší se na další díl.:)

2 Shiyani Shiyani | Web | 12. listopadu 2012 v 20:41 | Reagovat

Tak ses na to asi nakonec vykvákla co? :D Ale pěkný! Je to takový...melanchoulický :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama